Ars Cameralis Silesiae Superioris

fot. Radosław Kaźmierczak
fot. Radosław Kaźmierczak

Cykl Kameralnie już po raz czwarty!

7 listopada/ 10 listopada/ 14 listopada | Cieszyn/ Bielsko-Biała/ Czeladź

Najbardziej tajemnicza z mikstur przygotowanych przez nas na jesienne festiwalowe wieczory. Słuchacze niemal do końca nie wiedzą, z jakim artystą stworzą specjalną więź, bo informacje o wykonawcy skrzętnie skrywamy.

Cykl „Kameralnie” to nie tylko rodzaj niespodzianki dla fanów, ale także próba zerwania z koncertowymi przyzwyczajeniami, z sytuacją, w której wszystko jest jasne, a bilet na wydarzenie trzymamy w rękach od tygodni. Niewiedza nie oznacza jednak, że kontakt będzie mniej intensywny. Wprost przeciwnie — atmosfera, jaka wytwarza się podczas koncertów cyklu „Kameralnie” jest absolutnie nie do podrobienia. Intymna, rozpisana na niewielką publikę, z artystą na przysłowiowe „wyciągnięcie ręki”. Szczegóły dostępne tutaj.

7 listopada (wtorek)  Cieszyn

Instrumentalny kwartet grający post-rocka. W swoim brzmieniu łączą emocje, przestrzeń i wyobraźnię, a wszystko to podają w klimatycznych gitarowych kompozycjach. Zespół działa od 3 lat, w zeszłym roku światło dzienne ujrzało ich pierwsze demo. Grupa pochodzi z Chorzowa.

10 listopada (piątek)  Bielsko-Biała

Projekt muzyczny śląskiej wokalistki, kompozytorki, producentki i autorki tekstów, która nie tylko koncertuje, ale również wspiera ważne projekty społeczne, jak choćby Akcję Czyste Powietrze. Czuje się dobrze w bardzo różnorodnych stylistykach, od trip-hopu po jazzowe szaleństwo. Jeśli będzie to dla Państwa wskazówka – jest fanką dobrej herbaty i angielskiego humoru.

14 listopada (wtorek)  Czeladź

Zespół, który tworzą trzy dziewczyny, przyznające się do inspiracji poezją romantyczną oraz polskim punk rockiem. Pochodzą z Chorzowa i koncertują w śląskich klubach muzycznych. Chętnie odwołują się również do tradycji rocka psychodelicznego i nowej fali. W swoim dorobku mają nagrody na konkursach i festiwalach w Gliwicach oraz Chorzowie.

Więcej aktualności

 • Tropy NaDziko

  Projekty, które są niezwykłym podsumowaniem szalonego, dzikiego i istotnego pod względem socjologicznym oraz literackim zjawiska, którym jest Trupa poetycka NaDziko.

  zobacz

 • Rzeźba w przestrzeni publicznej

  Do końca marca tego roku można składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu „Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej – 2021”, realizowanego pod patronatem Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

  zobacz

 • Dziękujemy!

  9 — 28 listopada 2020

  Światła zgasły, a emocje powoli opadają. ⅩⅩⅨ Festiwal Ars Cameralis nieśpiesznie staje się wspomnieniem. Ta edycja była wyjątkowa, ponieważ na naszej drodze stanęli szczególni ludzie. Wspólnie zawalczyliśmy, by mimo wielu przeciwności Festiwal odbył się również w tym roku i zagościł w Waszych domach.

  zobacz

zamknij