Ars Cameralis Silesiae Superioris

Rzeźba w przestrzeni publicznej

|

Do końca marca tego roku można składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu „Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej — 2021”, realizowanego pod patronatem Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Program jest kierowany do samorządowych instytucji kultury oraz jednostek samorządu terytorialnego, w których znajduje się dział konserwacji zabytków lub przestrzeni publicznej.

Wspomniany program inwestycyjny jest prowadzony przez Centrum Rzeźby Polskiej w Drońsku, a jego zasoby mogą zostać wykorzystane między innymi na wsparcie nowych prac lokalnych artystów, zakup gotowych rzeźb czy konserwację istniejących obiektów. Warunkiem zgłoszenia do udziału w programie jest propozycja rzeźby, która będzie funkcjonowała w przestrzeni z nieograniczonym dostępem dla publiczności. Więcej o programie można przeczytać TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Więcej aktualności

 • Tropy NaDziko

  Projekty, które są niezwykłym podsumowaniem szalonego, dzikiego i istotnego pod względem socjologicznym oraz literackim zjawiska, którym jest Trupa poetycka NaDziko.

  zobacz

 • Dziękujemy!

  9 — 28 listopada 2020

  Światła zgasły, a emocje powoli opadają. ⅩⅩⅨ Festiwal Ars Cameralis nieśpiesznie staje się wspomnieniem. Ta edycja była wyjątkowa, ponieważ na naszej drodze stanęli szczególni ludzie. Wspólnie zawalczyliśmy, by mimo wielu przeciwności Festiwal odbył się również w tym roku i zagościł w Waszych domach.

  zobacz

 • Koncert: Lubomir Grzelak

  28 listopada / 20:00

  A na zakończenie ⅩⅩⅨ Festiwalu Ars Cameralis mocne uderzenie, czyli średniowieczne pieśni we współczesnych aranżacjach.

  zobacz

zamknij