Ars Cameralis Silesiae Superioris

Wybiegły! / Run Out!

Avantpopowa płyta z tekstami Janerki. Dla dorosłych. I dla dzieci.

Asi Mina to śpiewająca piosenki Asia Bronisławska. Obecnie gra z Małą Orkiestrą Leopolda. Duża była za duża. A mała jest w sam raz. Asia śpiewa o życiu. O ludziach, relacjach, zjawiskach, emocjach. Apoteoza życia! Nieszczelny bądź!

Album wydany na zamówienie Narodowego Instytutu Audiowizualnego z okazji Inauguracji Przewodnictwa Polski w Radzie UE w ramach Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011.

Na płycie jest ten niepokój, bo boimy się różnych rzeczy. Świat nas odpycha i wzywa jednocześnie. Tak jak w bajkach braci Grimm. Nie potrafimy nigdy oderwać oczu od tego, co jest bardzo piękne i od tego, co jest bardzo brzydkie. Ja w sztuce lubię coś, co jest tego pomieszaniem. To tak jak z czarnym humorem, kiedy opowiadamy o trudnych sprawach w wesoły sposób. Albo tak jak jest z limerykami. Łatwiej jest się pogrążać, ale warto podnieść głowę i powiedzieć o trudnościach, by wywołać dyskusję. 

/ Asi Mina, z wywiadu dla ultramaryna.pl

występują:
Asia Bronisławska, Piotr Steczek, Orkiestra Leopolda (Orkiestra Instrumentów Dętych Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. K. Szymanowskiego w Katowicach), Wojciech Kucharczyk, Marek Leszczyński, Dariusz Basiński

Posłuchaj płyty: mikmusikarchive

O zespole:


Asi Mina — czyli Asia Bronisławska — energią, zapałem i pomysłami zasilała kilka zespołów. Grała m.in. w Mołr Drammaz czy The Complainer & The Complainers. Oprócz śpiewania i grania zajmuje się także kształceniem nowych pokoleń muzyków. To właśnie dzieci i młodzież są dla niej nieustającą, jeśli nie największą, inspiracją. 
Jej uczniów nie mogło zabraknąć na żadnej z jej solowych płyt!

Dyskografia:
2006 Asi Mina  Wszystko mam tylko gdzie
2011 Asi Mina  Wybiegły! / Run Out!

Polecane publikacje

Zamawiam

Wybiegły! / Run Out!

  • Autor: Asi Mina i Orkiestra Leopolda
  • Kategoria: Wydawnictwo muzyczne
  • Cena: 35 PLN
wyślij

Wysyłając zamówienie akceptujesz regulamin sklepu Ars Cameralis.

Z regulaminem sklepu zapoznać się można pod adresem: www.cameralis.art.pl/regulamin

zamknij